Ta opowieść o wycieczce składa się z 4 części:
Częstochowa | Kędzierzyn-Koźle | Nysa | Kalisz

Kalisz

1
Kalisz, okolice dworca, stary dom, kamienica, rondo
Kalisz koło dworca

Na Kalisz to z początku byłem zły, żeby pójść sobie z dworca do miasta to po drodze trzeba pokonać niski bo niski ale murek. Dziesiątki ludzi z walizami dziennie przechodzą przez jakiś idiotyczny murek, brudny i poszczerbiony.

2
autoportret, fotograf, podróżnik, Tadek, szyba, odbicie lustrzane, Kalisz
FotograF Tadeusz Kuczyński

I ja tam byłem, na dowód zdjęcie w lustrzanej szybie. Potem idzie się przez mało ciekawe miasto. Jako że to przed wyborami to da się zauważyć, że do władz miejscowi pchają się dużo bardziej, niż gdzie indziej. W Kaliszu widziałem najwięcej plakatów i wiszących i obszarpanych przez konkurencję.

3
Kalisz, Stare Miasto, kamieniczki, zabytki, zaułki
Kalisz Stare Miasto
4
Kalisz, ratusz, zachód słońca, rynek, władze miejskie
Kalisz

Trzeba jednak pójść na Stare Miasto, tu mieszkaniec Warszawy może popaść w kompleksy. Oto dużo mniejszy od Warszawy Kalisz ma Starówkę ani mniejszą, ani mniej okazałą, a pewnie można spotkać i takich co zdecydowanie przekładaj kaliską nad warszawską.

5
Teatr, odbicie w wodzie, biały budynek, park, fosa, Kalisz
Kalisz teatr

Tego się mimo wszystko nie spodziewał, ale to chyba po to pojechałem żeby doznać tych kilku zdziwień.

6
Kalisz, Stare miasto, wieża kościelna, noc, latarnie, światła, bruk
Kalisz Starówka nocą

W Kaliszu owszem nocowałem, ale się nie wyspałem. Hotel u Bogdana nie posiada ścian zbyt głuszących dźwięki. Za ścianą jakaś para wciąż się kłóciła, bądźmy sprawiedliwi, facet odzywał się rzadko i spokojnie, natomiast jego partnerka była wymowności niesłychanej i o dużej sile emisji dźwięku. Wierzcie czy nie, ale wyszło, że pracuje w maglu, no to wiele mi wyjaśniło. Wydzwaniali do swoich znajomych, by ci przyszli z odwiedzinami tu do hotelu, ja łeb pod poduszkę i ze zgrozą myślałem o owych odwiedzinach. A jednak, gdy tamta para przyszła to wspólna rozmowa okazała się być cichsza od kłótni i na chwilę udało mi się zasnąć.

7
poranek, główna ulica, świt, miasto, samochody Kalisz
Poranek w Kaliszu
8
Polska, kolej, słupy, pogodne niebo, poranek, pociąg
ranek gdzieś w Polsce

Jednak wizyta była, bardzo długa i znów się rozbudziłem. Pan sąsiad poprosił tą drugą panią, że ma do niej słówko na osobności. Wyszli na korytarz na rozmowę i przyszli dokładnie pod moje drzwi. Wyszło mi na to, że ściany jednak coś głuszą i nie wszystkie słowa rozumiałem, teraz tylko przez drzwi słyszałem ostrzej. Panu chodziło o to że zaczął podrywać koleżankę tej pani i chciał wysądować jakie ma szanse. Jakoś jednak nieskładnie sformułował swoje pytanie, a że jednocześnie do tej pani zwracał się per Misiu, to ta pani wpierw myślała, że on do niej kieruje swe uczucia. W każdym razie zrozumiałem, że awantury i fochy pierwszej pani miały swoje głębokie uzasadnienie. Gdy już wszyscy zaczęli się żegnać aż chciałem wylecieć i tez ich ucałować, licząc na spokojny już teraz sen. Na chwilę się zdrzemnąłem i owszem, ale właśnie zaczęli ściągać z miasta następni moi sąsiedzi.

8
kolej, trakcja, druty elektryczność, PKP, słupy, pociąg, tory kolejowe
tory kolejowe

Dobranoc Państwu, idę odespać.

To nie koniec

Ta opowieść o wycieczce składa się z 4 części:
Częstochowa | Kędzierzyn-Koźle | Nysa | Kalisz

O innych moich podróżach, po świecie możesz poczytać tu <>>>/a>GRAFIK tworze.com

OSTATNIO DODANE

Jan Paweł II

JP2 Pielgrzymki do Polski


Mała Kawka - logo kawiarni

Logo - Mała Kawka


Grupa rockowa Perfect

Koncertowa płyta Perfect LIVE


Grupa rockowa Perfect

Album Perfect (Biały)


Pamiętam ten dzień

Czesław Niemen


Chwyć mnie za rękę

Kamil Wysocki


Centrum Zdrowia Dziecka

Bajka Anielskie sprawki


projekt grafiki

Jan Paweł II. Szukałem Was...


ilustracje realistyczne

rysunki jak żywe


projekty plastyczne

plastyk 350 prac graficznych
Tylko ten temat:

Komentarze

kuba    2012-03-25 21:43
1
Komentarz: Pewnie pan musiał przejść przez murek z dworca bo szedł pan na \"skróty\". Nie dziwię się bo czasem można nie wypatrzeć chodnika, który znajduje się kilkanaście metrów dalej. Co do pierwszego zdjęcia to całkiem ładna kamienica się na nim znajduje. Niestety od wielu lat opuszczona i popadająca w ruinę.
as    2011-08-30 16:13
6
Pechowo pan trafił z tym hotelem. Nie wiem czy ktoś polecał czy nie ale to miejsce nigdy nie miało dobrej reputacji a spotkać tam można znacznie gorsze rzeczy niż kłócącą się parkę. Zdjęcia fajne sam pomysł również pozdrawiam i dziękuję. Wielu kaliszan zapomina w jak fajnym miejscu przyszło im żyć.
minetton    2011-02-13 22:59
?
Witam dosyc ciekawe zdjecia jestem z kalisza wiec musze powiedziec szczerze ze mozna by bylo dodac kila fotek troche lepszych a hotel u Bogdana znam (stary blok z 1974)pozdrawiam i zapraszam jeszcze raz do naszego miasta
Arczi    06/09/10 08:35:00
6
Fajna opowieść, jestem z Kalisza, miasto znam, dlatego najbardziej rozbawił mnie fragment dotyczący nocy spędzonej w hotelu u Bogdana (\"trafiłeś najlepiej jak mogłeś\").
darunia "aa"    2009-10-05 14:08:05
Ładna okolica chciałabym tam być
* Nr zdjęcia koniecznie!

Komentarze wstawiam "ręcznie" po przeczytaniu.Twój eMail nie będzie widoczny na stronie blog.tworze.com, jęśli jednak dodasz, odpiszę by podziękować za wpis.
Jeśli podasz adres stron WWW, zostaną umieszczone w fotoblogu jeśli będą to strony osobiste lub mające związek z komentowanym zdjęciami spam nie przejdzie.
(links type dofollow PR3)
.

Twoje imię / nick
Twój eMail
 


Copyright © 2006--2020 tworze.com strona utworzona maj 2006 zmieniona marzec 2009