Ta opowieść o wycieczce składa się z 4 części:
Częstochowa | Kędzierzyn-Koźle | Nysa | Kalisz

Kalisz

1
Kalisz koło dworca

Na Kalisz to z początku byłem zły, żeby pójść sobie z dworca do miasta to po drodze trzeba pokonać niski bo niski ale murek. Dziesiątki ludzi z walizami dziennie przechodzą przez jakiś idiotyczny murek, brudny i poszczerbiony.

2
FotograF Tadeusz Kuczyński

I ja tam byłem, na dowód zdjęcie w lustrzanej szybie. Potem idzie się przez mało ciekawe miasto. Jako że to przed wyborami to da się zauważyć, że do władz miejscowi pchają się dużo bardziej, niż gdzie indziej. W Kaliszu widziałem najwięcej plakatów i wiszących i obszarpanych przez konkurencję.

3
Kalisz Stare Miasto
4
Kalisz

Trzeba jednak pójść na Stare Miasto, tu mieszkaniec Warszawy może popaść w kompleksy. Oto dużo mniejszy od Warszawy Kalisz ma Starówkę ani mniejszą, ani mniej okazałą, a pewnie można spotkać i takich co zdecydowanie przekładaj kaliską nad warszawską.

5
Kalisz teatr

Tego się mimo wszystko nie spodziewał, ale to chyba po to pojechałem żeby doznać tych kilku zdziwień.

6
Kalisz Starówka nocą

W Kaliszu owszem nocowałem, ale się nie wyspałem. Hotel u Bogdana nie posiada ścian zbyt głuszących dźwięki. Za ścianą jakaś para wciąż się kłóciła, bądźmy sprawiedliwi, facet odzywał się rzadko i spokojnie, natomiast jego partnerka była wymowności niesłychanej i o dużej sile emisji dźwięku. Wierzcie czy nie, ale wyszło, że pracuje w maglu, no to wiele mi wyjaśniło. Wydzwaniali do swoich znajomych, by ci przyszli z odwiedzinami tu do hotelu, ja łeb pod poduszkę i ze zgrozą myślałem o owych odwiedzinach. A jednak, gdy tamta para przyszła to wspólna rozmowa okazała się być cichsza od kłótni i na chwilę udało mi się zasnąć.

7
Poranek w Kaliszu
8
ranek gdzieś w Polsce

Jednak wizyta była, bardzo długa i znów się rozbudziłem. Pan sąsiad poprosił tą drugą panią, że ma do niej słówko na osobności. Wyszli na korytarz na rozmowę i przyszli dokładnie pod moje drzwi. Wyszło mi na to, że ściany jednak coś głuszą i nie wszystkie słowa rozumiałem, teraz tylko przez drzwi słyszałem ostrzej. Panu chodziło o to że zaczął podrywać koleżankę tej pani i chciał wysądować jakie ma szanse. Jakoś jednak nieskładnie sformułował swoje pytanie, a że jednocześnie do tej pani zwracał się per Misiu, to ta pani wpierw myślała, że on do niej kieruje swe uczucia. W każdym razie zrozumiałem, że awantury i fochy pierwszej pani miały swoje głębokie uzasadnienie. Gdy już wszyscy zaczęli się żegnać aż chciałem wylecieć i tez ich ucałować, licząc na spokojny już teraz sen. Na chwilę się zdrzemnąłem i owszem, ale właśnie zaczęli ściągać z miasta następni moi sąsiedzi.

8
tory kolejowe

Dobranoc Państwu, idę odespać.

To nie koniec
-->

Ta opowieść o wycieczce składa się z 4 części:
Częstochowa | Kędzierzyn-Koźle | Nysa | Kalisz

O innych moich podróżach, po świecie możesz poczytać tu <>>>/a>GRAFIK tworze.com

OSTATNIO DODANE

rysunki z pojazdami

grafik rysuje pojazdy


rysowanie gwiazdy w programie graficznym Corel Draw

Corel Draw lekcja - gwiazdy


2022 PDF

portfolio roczne

logo poradni z pomysłem

Logo dla poradnii

t-shirt na imprezę organizowaną przez firmę Atlas Copco

Projektowanie tshirtów

catsitter opieka nad kotami w Warszawie

Catsitter WarszawiaKomentarze

kuba    2012-03-25 21:43
1
Komentarz: Pewnie pan musiał przejść przez murek z dworca bo szedł pan na \"skróty\". Nie dziwię się bo czasem można nie wypatrzeć chodnika, który znajduje się kilkanaście metrów dalej. Co do pierwszego zdjęcia to całkiem ładna kamienica się na nim znajduje. Niestety od wielu lat opuszczona i popadająca w ruinę.
as    2011-08-30 16:13
6
Pechowo pan trafił z tym hotelem. Nie wiem czy ktoś polecał czy nie ale to miejsce nigdy nie miało dobrej reputacji a spotkać tam można znacznie gorsze rzeczy niż kłócącą się parkę. Zdjęcia fajne sam pomysł również pozdrawiam i dziękuję. Wielu kaliszan zapomina w jak fajnym miejscu przyszło im żyć.
minetton    2011-02-13 22:59
?
Witam dosyc ciekawe zdjecia jestem z kalisza wiec musze powiedziec szczerze ze mozna by bylo dodac kila fotek troche lepszych a hotel u Bogdana znam (stary blok z 1974)pozdrawiam i zapraszam jeszcze raz do naszego miasta
Arczi    06/09/10 08:35:00
6
Fajna opowieść, jestem z Kalisza, miasto znam, dlatego najbardziej rozbawił mnie fragment dotyczący nocy spędzonej w hotelu u Bogdana (\"trafiłeś najlepiej jak mogłeś\").
darunia "aa"    2009-10-05 14:08:05
Ładna okolica chciałabym tam być
*

Copyright © 2006--2023 tworze.com strona utworzona maj 2006 zmieniona marzec 2009