* Fotoblog mur berliński

Mur berliński

1
NRD i mur berliński

Choć blog jest z natury rzeczy przeznaczony do umieszczania w nim zdjęć robionych na gorąco. To jednak robię wyjątek dla zdjęć które mają 21 lat. Teraz była 20 rocznica obalenia Muru berlińskiego i to troszkę tłumaczy dlaczego teraz te zdjęcia.

2
 NRD i mur berliński

Elementem świętowania 20 rocznicy obalenia muru berlińskiego było zbudowanie makiety muru na Krakowskim Przedmieściu i jego rozbicie. Mur był jak żywy. Czepił bym się jednak jednego... Studenci ASP budujący makietę umieścili też na nim graffiti, tyle że z obu stron. (cóż zdjęcia muru są zawsze te z wyszprejowanej strony co mogło ich zmylić) Ale była i ta druga strona sterylnie czysta.

3
NRD i mur berliński

O ile z jednej strony mur można sobie było malować co się chciało o tyle z drugiej nie dawało się go nawet dotknąć. Była to jak magnetyczna siła która ludzi odpychała na stosowny dystans. A jak jakiś turysta z Polski dla draki chciał podejść bliżej, to pojawiało się nagle 2 panów.

4
 NRD i mur berliński

Z okazji rocznicy wiele mówiono o przyczynach upadku muru, podkreślano wolę działania społeczeństw. A mi się przypomniało, o czym teraz nie mówiono, że każdemu enerdowcowi który w momencie upadania muru przyszedł do Berlina Zachodniego dawano po 100 marek niemieckich (zachodnich oczywiście). To tak o spontaniczności.

5
zwierzęta domowe

To że mur w końcu upadł, to ma wiele przyczyn. Mnie do głowy przychodzi taka, że ruskie przesadzili. Jak pierwszy raz zobaczyłem mur (a może raczej mury, zasieki i całe systemy graniczne) to wydało mi się to tak absurdalnie przerośnięte, że poczułem, że coś takiego nie może przetrwać.

6
zwierzęta domowe

I to jeszcze, że Berlin Zachodni, mimo tego muru był miastem piękniejszym, bardziej kolorowym, bardziej przyjaznym ludziom niż ta druga szara część Berlina. W głowie rodziło się pytanie - to kto tu jest za murem?

7
zwierzęta domowe

Mur berliński choć budowla wielce oryginalna, to jakoś mi nie jest żal że został zniszczony.


GRAFIK tworze.com

OSTATNIO DODANE

grafik rysuje kolorowamki

Kolorowanki na zamówienie


Płyta DDeep In Time zespołu Piglets DDeep Forest

Płyta DDeep In Time


rysunki z pojazdami

grafik rysuje pojazdy


rysowanie gwiazdy w programie graficznym Corel Draw

Corel Draw lekcja - gwiazdy


2022 PDF

portfolio roczne

logo poradni z pomysłem

Logo dla poradnii

t-shirt na imprezę organizowaną przez firmę Atlas Copco

Projektowanie tshirtówKomentarze

   
*

Copyright © 2006--2023 tworze.com strona dodana: 27 listopada 2009