* Fotoblog mur berliński

Mur berliński

1
NRD i mur berliński

Choć blog jest z natury rzeczy przeznaczony do umieszczania w nim zdjęć robionych na gorąco. To jednak robię wyjątek dla zdjęć które mają 21 lat. Teraz była 20 rocznica obalenia Muru berlińskiego i to troszkę tłumaczy dlaczego teraz te zdjęcia.

2
 NRD i mur berliński

Elementem świętowania 20 rocznicy obalenia muru berlińskiego było zbudowanie makiety muru na Krakowskim Przedmieściu i jego rozbicie. Mur był jak żywy. Czepił bym się jednak jednego... Studenci ASP budujący makietę umieścili też na nim graffiti, tyle że z obu stron. (cóż zdjęcia muru są zawsze te z wyszprejowanej strony co mogło ich zmylić) Ale była i ta druga strona sterylnie czysta.

3
NRD i mur berliński

O ile z jednej strony mur można sobie było malować co się chciało o tyle z drugiej nie dawało się go nawet dotknąć. Była to jak magnetyczna siła która ludzi odpychała na stosowny dystans. A jak jakiś turysta z Polski dla draki chciał podejść bliżej, to pojawiało się nagle 2 panów.

4
 NRD i mur berliński

Z okazji rocznicy wiele mówiono o przyczynach upadku muru, podkreślano wolę działania społeczeństw. A mi się przypomniało, o czym teraz nie mówiono, że każdemu enerdowcowi który w momencie upadania muru przyszedł do Berlina Zachodniego dawano po 100 marek niemieckich (zachodnich oczywiście). To tak o spontaniczności.

5
zwierzęta domowe

To że mur w końcu upadł, to ma wiele przyczyn. Mnie do głowy przychodzi taka, że ruskie przesadzili. Jak pierwszy raz zobaczyłem mur (a może raczej mury, zasieki i całe systemy graniczne) to wydało mi się to tak absurdalnie przerośnięte, że poczułem, że coś takiego nie może przetrwać.

6
zwierzęta domowe

I to jeszcze, że Berlin Zachodni, mimo tego muru był miastem piękniejszym, bardziej kolorowym, bardziej przyjaznym ludziom niż ta druga szara część Berlina. W głowie rodziło się pytanie - to kto tu jest za murem?

7
zwierzęta domowe

Mur berliński choć budowla wielce oryginalna, to jakoś mi nie jest żal że został zniszczony.


GRAFIK tworze.com

OSTATNIO DODANE

rysunki z pojazdami

grafik rysuje pojazdy


rysowanie gwiazdy w programie graficznym Corel Draw

Corel Draw lekcja - gwiazdy


2022 PDF

portfolio roczne

logo poradni z pomysłem

Logo dla poradnii

t-shirt na imprezę organizowaną przez firmę Atlas Copco

Projektowanie tshirtów

catsitter opieka nad kotami w Warszawie

Catsitter WarszawiaKomentarze

   
*

Copyright © 2006--2023 tworze.com strona dodana: 27 listopada 2009